s.blog

Wchodząc na tę stronę pewnie spodziewałeś / spodziewałaś się kilku słów o autorze tego bloga, a zwłaszcza o jego kwalifikacjach do wypowiadania się na tematy zawarte w tytule serwisu: „O wordpressie, e-mailu i obsłudze klienta”. A więc żeby formalnościom stało się zadość…

 1. Na co dzień pracuję w telekomunikacyjnym korpo i prowadzę swoją małą, prywatną działalność. Te zajęcia pozwalają mi na oglądanie z pierwszego rzędu praktyk związanych z obsługą Klienta.
 2. „Po godzinach” kilku zaprzyjaźnionym firmom i osobom prywatnym świadczę usługi hostingowe. W sumie blisko 60 WordPressów i kilka aplikacji w Yii i PHP.
 3. Zaprzyjaźnionym pomagam również w realizacji kampanii e-mail marketingowych, głównie w oparciu o własne narzędzie. Nie są mi jednak obce takie serwisy jak MailChimp, Mailer Lite, GetResponse, Freshmail i jeszcze kilka innych.

Poradniki traktujące o tworzeniu bloga sugerują, aby w ramach strony „O mnie” napisać też kilka słów o tym co lubię, a co mnie wkurza. Śpieszę zatem Drogi Czytelniku uświadomić Cię również w tych kwestiach.

Lubię

 • grzebanie w serwerach, WordPressa, marketing automation, Zendesk-a
 • płyty winylowe, hamburgery, to jak działają moje sprzęty z logo nagryzionego jabłka
 • Audiotekę, Netflixa, Apple Music i mojego staruszka – Kindle 4 classic

Nie lubię

 • Windowsa, głośnych klawiatur, etui ochronnych
 • kopru, tempury, Coca Coli zero
 • niedzielnych kierowców, maruderów i tych, dla których szklanka jest zawsze do połowy pusta

Po co w ogóle to robię (ten blog)?

Z kilku powodów:

 • bo zawsze chciałem pisać bloga
 • bo coś tam wiem i chciałem się tym podzielić, a blog wydaje mi się najbardziej odpowiednią formą
 • bo znajomi ciągle pytają o te same rzeczy, więc będę miał ich gdzie odsyłać
 • i w końcu dlatego, że pomimo tego że w Internecie można znaleźć wszystko, to w tej polskiej jego części ciężko o precyzyjne a zarazem łopatologiczne treści w jednym miejscu (przynajmniej z zakresu, którym ja się chcę zajmować)

Wygląda na to, że wiesz już o mnie całkiem sporo. Do kompletu łap jeszcze fotkę. Po zjechaniu niżej przynajmniej jednostronnie będziemy znali się z widzenia :-).

ts_avatar_360x360

Trochę jak z kreskówki, ale tak miało być – aplikacje w smartfonach robią dzisiaj cuda.

I na koniec małe PS.

Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował namówić Cię na subskrypcję mojego Newslettra. Dopisanie się wymaga podania jedynie Twojego adresu e-mail i kliknięcia w link potwierdzający, który otrzymasz w mailu. W zamian mogę Ci zaoferować sympatycznego maila raz na jakiś czas, który będzie zawierał info o tym co słychać na blogu oraz postaram się dorzucać tzw. freebies, powiązane z tematyką bloga.

Jeżeli chciałbyś / chciałabyś zadać mi jakieś pytanie lub po prostu wysłać wiadomość, możesz napisać na adres tomek małpa domena (małpa: @, domena: sblog.eu, oczywiście bez spacji). Znajdziesz mnie również na Twitterze (@SQLIK). Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Ciao.

JUŻ PRAWIE
Świetna decyzja!
Dziękuję Ci za zaufanie, obiecuję go nie nadużyć!

Teraz mamy do zrobienia jeszcze po jednej rzeczy. Ja wysyłam Ci maila z potwierdzeniem, Ty natomiast sprawdzasz swoją skrzynkę i klikasz w link potwierdzający subskrypcję.

Pamiętaj, że potem możesz się wypisać w każdej chwili.
PRZYJACIELE S.BLOGA
Zapraszam Cię do dołączenia do listy przyjaciół s.bloga. To taka forma relacji, w ramach której obiecuję nie marnować Twojego czasu. Będę za to od czasu do czasu informował Cię o nowych wpisach i podrzucał rozmaite prezenty (np. kody zniżkowe).

Dziękuję za Twój czas - Tomek S.
  Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.
I pamiętaj - możesz się wypisać w dowolnym momencie.
Przyjaciele s.bloga
Zapraszam Cię do dołączenia do listy przyjaciół s.bloga. To taka forma relacji, w ramach której obiecuję nie marnować Twojego czasu. Będę za to od czasu do czasu informował Cię o nowych wpisach i podrzucał rozmaite prezenty (np. kody zniżkowe).
Moja obietnica to zero spam-u!
PRZYJACIELE S.BLOGA!
Dołącz do tajemnej listy moich subskrybentów.