s.blog

Jak zmienić nazwę nadawcy dla wysyłanych z WordPress’a wiadomości? Domyślnie wszystkie maile, które wychodzą z WordPress’a są wysyłane z adresu ‚wordpress@twojadomena.pl’, a w polu ‚OD’ wyświetlają słowo ‚WordPress’.

Dlaczego powinieneś to zmienić

Jak już wspomniałem domyślna nazwa nadawcy w WordPressie to… WordPress, a maile wysyłane są z nieistniejącego adresu wordpress@twojadomena.pl. Przy takim stanie rzeczy możesz być pewien, że większość filtrów antyspamowych zakwalifikuje Twoją wiadomość jako SPAM i wepchnie ją do rzadko odwiedzanego folderu w zakamarkach klienta pocztowego.

A przecież tyle się natrudziłeś, aby wychodzące z Twojego serwisu powiadomienia (np. te o nowym wpisie lub weryfikujące nowego usera) były ładnie sformułowane i pięknie sformatowane. Zonk… A tak już na poważnie – notyfikacje, które wysyłasz są niezwykle istotne i niejednokrotnie strategiczne dla poprawnego funkcjonowania serwisu, dlatego zdecydowanie powinny być tożsame z Twoją marką. Zatem do dzieła.

Metoda 1 – grzebiemy w plikach strony

Wystraszyłeś się? Niepotrzebnie. To naprawdę prosta operacja. Niemniej jednak potrzebujesz dostępu do serwera, na którym zainstalowany jest Twój serwis. Zdecydowana większość firm hostingowych daje Ci taką możliwość w panelu zarządzania / menadżer plików. Najwygodniej jednak jest skorzystać z dostępu przez FTP. Jeśli nie wiesz o co chodzi, tutaj i tutaj możesz podejrzeć przykładowe instrukcje dla Zenboxa.

Zakładam, że masz już dostęp do plików swojej strony. Udaj się zatem do katalogu z Twoim szablonem serwerze. Z reguły będzie to coś w stylu:

/home/użytkownik/domains/nazwa-domeny/public_html/wp-content/themes/nazwa-twojego-szablonu

Następnie otwórz plik o nazwie ‚functions.php’ (np. w systemowym notatniku). Jeśli nie widzisz takiego pliku, możesz utworzyć nowy i nadać mu wspomnianą nazwę. Następnie na końcu pliku doklej poniższy kod. Pamiętaj, aby we wskazane pola wstawić swoje dane.

// Funkcja zmieniająca adres e-mail

function sbl_sender_email( $original_email_address ) {
    return 'Tu wpisz swój adres e-mail';
}

// Funkcja zmieniająca nazwę nadawcy
function sbl_sender_name( $original_email_from ) {
	return 'Tu wpisz swoją nazwę nadawcy';
}

// Podłączenie funkcji WordPress mail do filtrów WordPress
add_filter( 'wp_mail_from', 'sbl_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'sbl_sender_name' );

Zapisz plik ze zmianami i spróbuj wysłać e-mail (np. wiadomość przez formularz kontaktowy). Powiadomienie, które otrzymasz powinno już w polu ‚Od’ pokazywać właściwą nazwę użytkownika i prawidłowy adres. Gratulacje – właśnie zmodyfikowałeś kod mający wpływ na funkcję ‚WordPress mail’.

Metoda 2 – instalacja wtyczki

Jeżeli metoda numer jeden nie jest dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem, możesz zainstalować wtyczkę, która zrobi wszystko za Ciebie. W katalogu WordPressa znajdziesz wiele wtyczek, które możesz wykorzystać – wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę ‚WordPress mail sender’. Ja polecam ‚CB Change Mail Sender’.

Poniżej krótki poradnik wideo, z którego dowiesz się jak zainstalować i skonfigurować wspomniany plugin.

To wszystko. Twoje wiadomości są tożsame z Twoim brandem i mają dużo większą szansę na uniknięcie SPAM-u.


View Comments

There are currently no comments.

Next Post
JUŻ PRAWIE
Świetna decyzja!
Dziękuję Ci za zaufanie, obiecuję go nie nadużyć!

Teraz mamy do zrobienia jeszcze po jednej rzeczy. Ja wysyłam Ci maila z potwierdzeniem, Ty natomiast sprawdzasz swoją skrzynkę i klikasz w link potwierdzający subskrypcję.

Pamiętaj, że potem możesz się wypisać w każdej chwili.
PRZYJACIELE S.BLOGA
Zapraszam Cię do dołączenia do listy przyjaciół s.bloga. To taka forma relacji, w ramach której obiecuję nie marnować Twojego czasu. Będę za to od czasu do czasu informował Cię o nowych wpisach i podrzucał rozmaite prezenty (np. kody zniżkowe).

Dziękuję za Twój czas - Tomek S.
  Nigdy nie udostępnię nikomu Twojego adresu.
I pamiętaj - możesz się wypisać w dowolnym momencie.
Przyjaciele s.bloga
Zapraszam Cię do dołączenia do listy przyjaciół s.bloga. To taka forma relacji, w ramach której obiecuję nie marnować Twojego czasu. Będę za to od czasu do czasu informował Cię o nowych wpisach i podrzucał rozmaite prezenty (np. kody zniżkowe).
Moja obietnica to zero spam-u!
PRZYJACIELE S.BLOGA!
Dołącz do tajemnej listy moich subskrybentów.